Slagelse Hundesport's Aftenstævne
den 23. maj 2016


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 53  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
18Helle KrintelSallyShetland SheepdogDK11729/13SHV039,000,001pl
21Maria DraabeChasey-AG-NR 2052SHV041,370,001pl
310Charlotte AndersenChicciDværgschnauzerDK19308/12HAC541,565,00
49Mette Fuhr PovlsenEddieWest Highland White TerrierDK18193/12SHV557,989,98
518Marianne JennesEmmaPomeranien1811HKL1564,8026,80
Dis15Zainab OssumPetitePapillonDK00313/14HOAK---
Dis14Carlo OssumAntonPapillonDK12410/11HOAK---
***12June Nybo HammerEmmaCavalier King Charles SpanielAG 2127HAC00,000,00

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 53  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1103Aage CorduaBaileyShetland SheepdogDK00542/14LSH540,165,00
2104Jens SøndergaardSmilaBlandingAG-NR 1583SHS1559,9221,92
Dis102Leon HulstrømHobieBlandingAG-NR 1831SHV---
Dis110Katrine BruunMaggieEngelsk Cocker SpanielDK05302/14MCH---
Dis109Marianne SivertsenWaldoLagotto RomagnoloDK02610/14DCHG---
***108Dorte LauritsenItzieEngelsk Cocker SpanielDK18587/14HH00,000,00

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 53  Antal deltagere: 17
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1202Susan HemmingsenTeaganBorder CollieDK04847/12MCH031,660,001pl
2221Tina Skotte RindomVascoBorder CollieDK11721/13-034,300,001pl
3206Miriam BønnelykkeSelmaAustralian ShepherdDK11997/11DCHJ540,195,00
4227Mette JensenMerlinBorder CollieDK04280/14RAF540,285,00
5223Marianne SivertsenTubasBorder CollieDK04842/12DCHG1043,0110,00
6213Carina EnevoldsenDieselSchæferDK00893/11SCHK32555,8727,87
7218Carina Rosendahl JeppesenZentaBlanding2221SHS3548,4835,00
8222Charlotte RasmussenReiciSchæferAG-NR 2015HTA4048,9540,00
Dis214Lars HindsgaulHippieMalinoisDK16114/09SBH---
Dis201Henrik PetersenDéjaBorder CollieDK03966/14DAW---
Dis203Ole ChristiansenBobbyBorder CollieDK10949/13SHV---
Dis204Tom MathiasenMesterBorder CollieDK03134/14----
Dis212Tina LanderChessieAustralian ShepherdDK09605/14DBK---
Dis219Benny JensenFreddyBlanding2235SHS---
Dis220Kirsten BeierLivaBorder CollieDK02123/10DCHJ---
Dis207Kisser PyrmovPilBorder CollieDK01627/09SHS---
***216Lone BörgerSuusBorder CollieDK10309/14AHA00,000,00

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 52  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
13Lisbeth BangVi-toDværg PudelDK14141/14AHA035,710,001pl
211Aage CorduaIggyShetland SheepdogDK23073/09LSH052,520,52
Dis19Ole LaugesenUschiShetland SheepdogDK10433/12SHV---
Dis17Katrine Arlø EmerslundBonnieJack Russell TerrierAG-NR 1994FAK---
Dis2Pernille FrejvaldTimmiToy PudelDK16368/13SHV---

Agility klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 57  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
Dis4Lisbeth BangChinoChinese Powder PuffDK21026/08AHA---

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 52  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1105Christine VammenSifShetland SheepdogDK02672/10-046,310,001pl
2106Birthe FynboKukiKromfohrlænderDK12169/10HOAK546,615,00
Dis101Sara PontoppidanGaiaEngelsk Cocker SpanielDK19955/14K9P---

Agility klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 57  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1107Ole LaugesenMokkaShetland Sheepdog07680/2006SHV034,280,00

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 52  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1211Annette BjerrumCandyBorder CollieDK15704/10VAS2036,1420,00
Dis217Pia Van AckerZaziaMalinoisDK10379/11SBH/3---
Dis209Pernille ThelinJokerBorder CollieDK18736/13RBK---
Dis205Katrine DanvadMileyBlandingAG-NR 2090SHV---

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 44  Antal deltagere: 8
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
11Maria DraabeChasey-AG-NR 2052SHV1034,4410,00
218Marianne JennesEmmaPomeranien1811HKL551,7712,77
39Mette Fuhr PovlsenEddieWest Highland White TerrierDK18193/12SHV1549,6220,62
Dis15Zainab OssumPetitePapillonDK00313/14HOAK---
Dis14Carlo OssumAntonPapillonDK12410/11HOAK---
Dis10Charlotte AndersenChicciDværgschnauzerDK19308/12HAC---
Dis8Helle KrintelSallyShetland SheepdogDK11729/13SHV---
***12June Nybo HammerEmmaCavalier King Charles SpanielAG 2127HAC00,000,00

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 44  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1104Jens SøndergaardSmilaBlandingAG-NR 1583SHS540,465,00
2102Leon HulstrømHobieBlandingAG-NR 1831SHV1040,6010,00
Dis103Aage CorduaBaileyShetland SheepdogDK00542/14LSH---
Dis110Katrine BruunMaggieEngelsk Cocker SpanielDK05302/14MCH---
Dis109Marianne SivertsenWaldoLagotto RomagnoloDK02610/14DCHG---
***108Dorte LauritsenItzieEngelsk Cocker SpanielDK18587/14HH00,000,00

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 44  Antal deltagere: 17
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1221Tina Skotte RindomVascoBorder CollieDK11721/13-025,590,001pl
2206Miriam BønnelykkeSelmaAustralian ShepherdDK11997/11DCHJ027,370,001pl
3220Kirsten BeierLivaBorder CollieDK02123/10DCHJ031,990,001pl
4201Henrik PetersenDéjaBorder CollieDK03966/14DAW523,895,00
5203Ole ChristiansenBobbyBorder CollieDK10949/13SHV524,225,00
6218Carina Rosendahl JeppesenZentaBlanding2221SHS532,495,00
7202Susan HemmingsenTeaganBorder CollieDK04847/12MCH1026,8010,00
8204Tom MathiasenMesterBorder CollieDK03134/14-1030,6210,00
9222Charlotte RasmussenReiciSchæferAG-NR 2015HTA1040,2310,00
10212Tina LanderChessieAustralian ShepherdDK09605/14DBK1528,4915,00
11213Carina EnevoldsenDieselSchæferDK00893/11SCHK32044,8620,86
Dis227Mette JensenMerlinBorder CollieDK04280/14RAF---
Dis223Marianne SivertsenTubasBorder CollieDK04842/12DCHG---
Dis214Lars HindsgaulHippieMalinoisDK16114/09SBH---
Dis208Kisser PyrmovFelixBorder CollieDK12362/14SHS---
***216Lone BörgerSuusBorder CollieDK10309/14AHA00,000,00
***219Benny JensenFreddyBlanding2235SHS00,000,00

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 40  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
119Ole LaugesenUschiShetland SheepdogDK10433/12SHV026,470,001pl
217Katrine Arlø EmerslundBonnieJack Russell TerrierAG-NR 1994FAK031,010,001pl
32Pernille FrejvaldTimmiToy PudelDK16368/13SHV532,985,00
Dis3Lisbeth BangVi-toDværg PudelDK14141/14AHA---
***11Aage CorduaIggyShetland SheepdogDK23073/09LSH00,000,00

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 45  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
14Lisbeth BangChinoChinese Powder PuffDK21026/08AHA034,720,00

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 40  Antal deltagere: 3
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1101Sara PontoppidanGaiaEngelsk Cocker SpanielDK19955/14K9P028,740,001pl
2105Christine VammenSifShetland SheepdogDK02672/10-036,910,001pl
3106Birthe FynboKukiKromfohrlænderDK12169/10HOAK042,102,10

Spring klasse 2 senior (Mellem)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 45  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1107Ole LaugesenMokkaShetland Sheepdog07680/2006SHV028,090,00

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 40  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1209Pernille ThelinJokerBorder CollieDK18736/13RBK029,410,001pl
2205Katrine DanvadMileyBlandingAG-NR 2090SHV532,505,00
3217Pia Van AckerZaziaMalinoisDK10379/11SBH/31038,5710,00
4211Annette BjerrumCandyBorder CollieDK15704/10VAS3026,7830,00

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Jannie Hedegaard   Banetid: 45  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1210Pernille ThelinSpookieBorder CollieAG-NR 1080RBK1537,1215,00

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 24-05-2016 11:31:20
http://software.dch-lemvig.dk