Slagelse Hundesport's aftenstævne
den 25. juni 2018


Agility klasse 1 (Lille)
Dommer: Lars   Banetid: 52  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
16Katja HaugeDuncanShetland Sheepdog11215/2016-032,250,001pl
23Birgitte LangvadTikShetland Sheepdog16980/2014-1045,3810,00
38Poul GøtkeDaliPudel18561/2014-558,6611,66
42Annette JulsbølÄlsaVästgötaspids13197/2015-560,1613,16
57Pernille ThiessenSaphyShetland Sheepdog13468/2015-1545,5315,00
611Lena CarstensenDarcyBoston Terrier09929/2011-1064,5022,50

Agility klasse 1 (Mellem)
Dommer: Lars   Banetid: 52  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1107Vicki VadEbbaField Trail Springer Spaniel2488-538,975,00
2104Lene BjældagerArthurField Trail Springer Spaniel2192-1032,6610,00
Dis108Leon HulstrømPaceMas20473/2017----
Dis103Marianne SivertsenWaldoLagotto Romagnolo02610/2016----

Agility klasse 1 (Stor)
Dommer: Lars   Banetid: 52  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1207Susan HemmingsenJayBorder Collie17608/2016-030,750,001pl
2220Gitte EilstrupBeatMalinois21856/2017-528,315,00
3214Yvonna NielsenDukeBorder Collie10950/2013-534,845,00
4218Henriette OlsenUniqueBlanding2077-539,785,00
5223Pia LanderCocioRottweilere03861/2015-554,137,13
6201Carina AsmussenAstonBorder Collie01734/2016-555,918,91
7206Randi LarsenDieselBorder Collie02665/2009-1033,1510,00
8224Signe KristiansenJinxBorder Collie02462/2014-2037,8420,00
Dis213Susanne SchapelFrejaBlanding2078----
Dis215Claus Gaarde-nielsenMjOld English Sheepdog04080/2015----
Dis217Henriette OlsenDexterBlanding1855----
Dis204Susanne SchapelShadowBorder Collie07406/2016----
Dis203Louise Bille LauMioBorder Collie19825/2016----
Dis225Tina LanderChessieAustralian Shepherd09605/2014----
Dis219Martin WaltherFridaAustralian Shepherd18840/2014----
Dis202Marianne BruusCharmingBorder Collie01490/2017----

Agility klasse 2 (Lille)
Dommer: Lars   Banetid: 47  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
11Lena NielsenWilmaPudel09619/2011-041,600,001pl
210Lena CarstensenJosefineBoston Terrier009930/2011-044,310,001pl
35Jytte KlarskovJea JeaPudel4725/2014-1051,9414,94
44Annette JulsbølSasjaVästgötaspids06888/2009-560,1618,16

Agility klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Lars   Banetid: 52  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
19Lena CarstensenJulleBoston Terrier07180/2009-1043,8810,00

Agility klasse 2 (Mellem)
Dommer: Lars   Banetid: 47  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1105Aage CorduaBaileyShetland Sheepdog0542/2014-031,350,001pl
2109Lasse FolkvardsenBaileyKooikerhondje05535/2014-541,535,00
3101Christian JakobsenNoahShetland Sheepdog05521/2014-1041,3210,00
4106Birgitte LangvadBikkjaShetland Sheepdog09703/2010-1044,1310,00

Agility klasse 2 (Stor)
Dommer: Lars   Banetid: 47  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1205Marianne Blom LarsenHazelBorder Collie15190/2016-031,120,001pl
2222Louise WilhelmsenUsoBorder Collie16220/2015-527,195,00
3211Henrik PetersenDeja VuBorder Collie03966/2014-527,225,00
4228Lis AndersenChiccaBorder Collie06619/2015-1026,0310,00
5226Ina Erica JørgensenFriggBorder Collie07315/2012-1028,5610,00
6208Susan HemmingsenTeagaBorder Collie04847/2012-1029,1910,00
7227Jeanie MarcussenJacksonBorder Collie19967/2012-1029,6210,00
8209Jette RiisChinaAustralian Shepherd11233/2011-1042,2710,00
9230Pia Van AckerZaziaTervueren13079/2011-1532,0015,00
Dis210Lis MøllerIndiaBorder Collie11725/2013----

Agility klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Lars   Banetid: 52  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1229Lis AndersenChillieBorder Collie1882-532,325,00

Spring klasse 1 (Lille)
Dommer: Lars   Banetid: 41  Antal deltagere: 6
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
18Poul GøtkeDaliPudel18561/2014-038,590,001pl
23Birgitte LangvadTikShetland Sheepdog16980/2014-1035,5610,00
311Lena CarstensenDarcyBoston Terrier09929/2011-549,3413,34
Dis7Pernille ThiessenSaphyShetland Sheepdog13468/2015----
Dis6Katja HaugeDuncanShetland Sheepdog11215/2016----
Dis2Annette JulsbølÄlsaVästgötaspids13197/2015----

Spring klasse 1 (Mellem)
Dommer: Lars   Banetid: 41  Antal deltagere: 5
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1107Vicki VadEbbaField Trail Springer Spaniel2488-031,630,001pl
2103Marianne SivertsenWaldoLagotto Romagnolo02610/2016-527,905,00
3104Lene BjældagerArthurField Trail Springer Spaniel2192-1027,4110,00
Dis108Leon HulstrømPaceMas20473/2017----
Dis102Lena NielsenBibiPudel09203/2006----

Spring klasse 1 (Stor)
Dommer: Lars   Banetid: 41  Antal deltagere: 16
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1206Randi LarsenDieselBorder Collie02665/2009-026,690,001pl
2218Henriette OlsenUniqueBlanding2077-028,130,001pl
3213Susanne SchapelFrejaBlanding2078-037,030,001pl
4202Marianne BruusCharmingBorder Collie01490/2017-525,135,00
5204Susanne SchapelShadowBorder Collie07406/2016-531,625,00
6223Pia LanderCocioRottweilere03861/2015-1543,8417,84
7224Signe KristiansenJinxBorder Collie02462/2014-2026,8420,00
8215Claus Gaarde-nielsenMjOld English Sheepdog04080/2015-4054,8853,88
Dis214Yvonna NielsenDukeBorder Collie10950/2013----
Dis217Henriette OlsenDexterBlanding1855----
Dis203Louise Bille LauMioBorder Collie19825/2016----
Dis225Tina LanderChessieAustralian Shepherd09605/2014----
Dis207Susan HemmingsenJayBorder Collie17608/2016----
Dis219Martin WaltherFridaAustralian Shepherd18840/2014----
Dis220Gitte EilstrupBeatMalinois21856/2017----
Dis201Carina AsmussenAstonBorder Collie01734/2016----

Spring klasse 2 (Lille)
Dommer: Lars   Banetid: 38  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
11Lena NielsenWilmaPudel09619/2011-037,530,001pl
25Jytte KlarskovJea JeaPudel4725/2014-042,444,44
34Annette JulsbølSasjaVästgötaspids06888/2009-1046,6018,60
410Lena CarstensenJosefineBoston Terrier009930/2011-1049,1921,19

Spring klasse 2 senior (Lille)
Dommer: Lars   Banetid: 43  Antal deltagere: 1
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
19Lena CarstensenJulleBoston Terrier07180/2009-042,340,00

Spring klasse 2 (Mellem)
Dommer: Lars   Banetid: 38  Antal deltagere: 4
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1101Christian JakobsenNoahShetland Sheepdog05521/2014-028,340,001pl
2109Lasse FolkvardsenBaileyKooikerhondje05535/2014-038,840,84
3105Aage CorduaBaileyShetland Sheepdog0542/2014-1031,7510,00
Dis106Birgitte LangvadBikkjaShetland Sheepdog09703/2010----

Spring klasse 2 (Stor)
Dommer: Lars   Banetid: 38  Antal deltagere: 10
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1211Henrik PetersenDeja VuBorder Collie03966/2014-527,185,00
2209Jette RiisChinaAustralian Shepherd11233/2011-539,636,63
3230Pia Van AckerZaziaTervueren13079/2011-1034,0010,00
4208Susan HemmingsenTeagaBorder Collie04847/2012-1533,8515,00
5227Jeanie MarcussenJacksonBorder Collie19967/2012-1534,6915,00
Dis228Lis AndersenChiccaBorder Collie06619/2015----
Dis226Ina Erica JørgensenFriggBorder Collie07315/2012----
Dis222Louise WilhelmsenUsoBorder Collie16220/2015----
Dis210Lis MøllerIndiaBorder Collie11725/2013----
Dis205Marianne Blom LarsenHazelBorder Collie15190/2016----

Spring klasse 2 senior (Stor)
Dommer: Lars   Banetid: 43  Antal deltagere: 2
PlacKatnrHundeførerHundRaceRegNrKlubFejlTidFejlIaltPoint
1216Pernille ThelinSpookieBorder CollieAG-NR 1080-538,975,00
Dis229Lis AndersenChillieBorder Collie1882----

Resultater publiceret med DKK Agility beregner program d. 26-06-2018 09:59:42
http://software.dch-lemvig.dk